Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Adana Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan ‘MUTFAKTA UMUT VAR’ projesi kapsamında 2 ay devam edecek olan Aşçı Çırağı Yetiştirme Kursu faaliyete devam ediyor.

Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Gıda Programı arasında yapılan protokol kapsamında Okulumuz Adana Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan ‘MUTFAKTA UMUT VAR’ projesi kapsamında 2 ay devam edecek olan Aşçı Çırağı Yetiştirme Kursu 3. Dönemi 18 Ocak 2021 tarihinde açılmış ve uygulamalı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.


Kursta, 3 Şubat 2021 tarihli konunun yöresel lezzetlerden Adana Kebap yapımı olması sebebiyle; Okulumuzda Usta Öğretici olarak çalışan Hüseyin DİLEKÇİ Adana Kebap yapımının tüm inceliklerini kursiyerlerimize uygulamalı olarak anlatmış, kursiyerlerimiz de Adana Kebap yapımı uygulamasına birebir katılım sağlamışlardır.


Ayrıca 3 Şubat 2021 tarihinde kendisi de Gastronomi Alanı mezunu olan Sarıçam İlçesi Kaymakamımız Sayın Müfit GÜLTEKİN kursiyerlerimizi ziyaret ederek onlarla sohbet etmiş ve kursiyerlerin hazırladığı lezzetlerden tatmıştır