Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Aksaray TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde üretilen dezenfektanlar, OSB içerisindeki fabrikalara dağıtılıyor.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan Aksaray Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konusunda uzmanlaşarak dezenfektan üretimine başlamıştı. İlk üretim sevkiyatını başarıyla tamamlayan okulumuz Organize sanayi müdürlüğünün de desteğiyle, ürettiklerini çevredeki fabrikalara gönderiyor.


İOrganize Sanayi Bölgesinde olan okulumuz Kimya Üretim Atölyesinde Covid-19 virüs ile mücadele ve yayılımı engellemek amacıyla T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı reçete uygun gerekli izinleri alınmış Sodyum Hipoklorit bazlı yüzey temizleyici ve Etil Alkol(80) bazlı el dezenfektanı üretim yapılmaya başlandı.


Okulun ilk müşterisi Aksaray Organize sanayi müdürlüğü oldu. Tertemiz bir çalışma ortamı sağlamak üzere alınan dezenfektanlar OSB içerisindeki fabrikalara dağıtılıyor.


Okul Müdürü Serdar MIZRAK; Bu başarıda katkısı olanlara teşekkür ederim.


İlk ürünlerimizi Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu adına Bölge müdürü Sayın Ayhan ERMİŞ bey okulumuza gelip, teslim almışlardır. Bu ürünler Organize Sanayi Bölgemizdeki fabrika ve işletmelere dezenfekten amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. İlimiz ve Bölgemizi için Covid-19 kapsamında üretilen ürünlerimizi kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör işletmelerine tedarik etmeye devam etmekteyiz" dedi.