Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Samsun'da Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi, ‘Temassız’ El Dezenfektan Standı Üretiyor.

Mesleki Eğitim Merkezinin Metal İşleri alanında “Güçlü Metal” adı ile 3 idareci 5 öğretmen ile 7 öğrenci yaklaşık 7 aydır ayaklı dezenfektan standı - duvar aparatlı dezenfektan imalatını sürdürüyor.


Öğrenci ve öğretmenlerin birlikte ürettiği dezenfektan standı, başta Samsun olmak üzere birçok ildeki kamu kurumu ve özel kuruluşlara gönderildi, anaokullarından liselere kadar öğrenci öğretmenlerin kullanımına sunuldu.


Okul Müdürü Ayhan Kandazoğlu, “2020 yılının Mart ayında başlayan Covid-19 pandemi sürecinden sonra bizler de Türkiye’de ki meslek liseleri gibi, pandemi sürecinde yürütülen savaşa bizlerde destek olmak istedik. Okuldaki öğretmenlerimizle arge çalışması yaptıktan sonra ayaktan basmalı el dezenfektan standını yapmaya karar verdik. Bu zamana kadar 280 adet üretim yaptık, hali hazırda da 40 tane montajını bekleyen standımız var. Ayaktan basmalı el dezenfektan standını 5 il 20 ilçeye ulaştırdı. İlimizde ki okullara da bu stantlardan istedikleri takdirde 1 hafta içerisinde temin edebiliriz.” dedi.


Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile devam eden imalat çalışmalarında yer alan öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini ileten okul müdürü, pandemi sürecinde mesleki eğitimin ne derece önemli katkısının olduğunu bir kez daha yaşayarak öğrendiklerini ,ülke ekonomisinde üretime dayalı mesleki eğitim merkezlerinin öneminin anlaşıldığını ifade etti.