Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde egzoz ve fren muayene istasyonu kuruldu.

Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde egzoz ve fren muayene istasyonu kuruldu. Burada, 3.5 tona kadar olan tüm araçların bakım, onarım ve muayeneleri yapılabiliyor.

Bandırma Orta Ölçekli Sanayi Sitesi'nde bulunan okulda, sanayi sitesindeki esnafların da katkıalrıyla oluşturulan egzoz ve fren muayene istasyonu faaliyetlerine başlamasının yanı sıra alanında Türkiye'de ilk kez TSE-13168 belgesini alarak yeterlilik unvanına sahip oldu.

Okul müdürü Taner Yıldırım, "Özelikle bu tescil belgesi, Meslek Liselerinde ilk kez gerçekleşen bir durum. Hem okulumuza hem de öğrencilerimize sağlayacağı katkının yanı sıra istasyonumuzda emisyon ölçümleri ve fren tesleri yapacağız.

Aynı zamanda yine TSE-13131 belgesini de alarak benzinli, dizel, LPG'li tüm araçların egzoz emisyon ölçümlerini yapabilecek kriterlere sahip olduğumuzu belgeledik. Meslek liselerinde yapılan bu tür oluşumlara Millî Eğitim Bakanlığımızın da büyük destekler vermektedir. Bu istasyon öğrencilerimize de gelir getirecek bir yöne sahiptir", dedi.