Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Sivas - Gemerek / Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin N95 maske başarısı

Ülke genelinde yaşadığımız virüs salgını bir kez daha meslek liselerinin önemini gösterdi.

Meslek liseleri tüm imkanlarını kullanarak kendi bünyesindeki bölümler ile salgına karşı inanılmaz şeyler yapmaya devam ediyor. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden meslek liseleri, gerek dezenfekte malzemesi gerekse maske üreterek, ülkesine karşı vefa borcunu hakkıyla yerine getiriyor.

Sivas'taki Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 'Yaşayan Okul' projerileri kapsamında göz doldurmaya devam ediyor. Okulumuz dünya çapında aldığı başarıların yanında sosyal sorumluluk ve okul-toplum iç içe felsefesiyle yaptığı çalışmalar ile il genelinde başarılarına devam ediyor.

Okulumuz, ülkemizin bu zor zamanlarında yine duyarlılığını göstererek okul-arge biriminin tüm imkanlarını kullanarak, koronavirüs için n95 maskesi üretmeyi başardı. N95 olarak bilinen ve salgın hastalıklara karşı dünyada en çok kullanılan, piyasada bulunma zorluğu oldukça sıkıntılı olan maskeyi okulumuz üretmeye başladı. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan memurlarımızın maske ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaktır.