Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Hayalini 30 Yıl Sonra Kızıyla Birlikte Gerçekleştirdi

Bursa’da çocuk yaşlarda çalışmak zorunda olduğu için okula gidemeyen 46 yaşındaki Selma Yılmaz, en büyük hayalini 30 yıl aradan sonra kızıyla birlikte gerçekleştirdi.

Ortaokul diplomasını dışardan alan Selma Yılmaz, daha sonra ustalık belgesi olanlara Lise diploması alma şansı verildiğini öğrenince kendisini gibi lise öğrencisi olan kızıyla birlikte derslerine çalışarak Lise diplomasını da aldı.

Nilüfer ilçesinde yaşayan ve hayatı mücadeleyle geçen Selma Yılmaz, çocuk yaşta başladığı kuaförlük mesleğini yaklaşık 30 yıldır sürdürüyor. Çalışmak zorunda olduğu için okula gidemeyen Yılmaz'ın en büyük hayali Lise diploması almaktı. Hem çalışıp hem de dışardan ortaokul diplomasını almayı başaran Selma Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığının, ustalık belgesi olanlara Lise diploması alma şansı tanıması üzerine hemen harekete geçti. Gemlik Meslekî ve Eğitim Merkezine kaydını yaptıran Yılmaz, kendisini gibi lise öğrencisi olan kızı Ceren Yılmaz ile birlikte derslerine çalışarak kızıyla aynı yıl liseden mezun oldu.

"10 YAŞIMDAN BERİ ÇALIŞIYORUM"

Kızıyla birlikte mezuniyet mutluluğu yaşayan Selma Yılmaz, "Ben 10 yaşımda çalışma hayatına başladım. Okula gidemedim, ama hep hayâlimde okumak vardı. Dışarıdan sınavlara girerek ortaokul diplomasını aldım. Daha sonra ustalık belgesi olanlara lise diploması verdiğini öğrenince hemen kayıt yaptırdım. Bu yıl kızımla birlikte lise diplomama kavuştum. 30 yıl sonra da olsa hayâlimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum" dedi.