Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yalnızca 4 Ülkenin Üretebildiği Elektronik Kart Arıza Tespit Cihazını Üretti

Dünyada yalnızca 4 Ülkenin Üretebildiği Elektronik Kart Arıza Tespit Cihazını ilk kez yerli ve milli bir ürün olarak, başkentinizin gurur kaynaklarına bir yenisini eklemek adına İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretildi.

Üretiminden arzına kadar geçen süre zarfında ,öğretmen ve öğrencilerimizin üstün gayreti neticesinde; VI Tester olarak bilinen arıza tespit cihazını hem dokunmatik ekranlı hem de ekransız modeli 3 yıllık Ar-Ge çalışmasınıda tamamlanmış olarak İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilmiştir.

 Bu cihazın maliyet unsuru ,USA(Amerika Birleşik Devletleri) ‘ da üretilen cihazdan 10 kat daha az olduğu ve üretilen cihazın Savunma Sanayi firmalarında yaygın olarak kullanıldığı, bu cihazı kullanabilenlerin nitelikli personel olarak istihdam edildiği de bilinen bir gerçektir. Ayrıca Savaş uçağı, Radar gibi üst seviye elektronik cihazlardan başlamak üzere Kombi, Buzdolabı, Televizyon, Telefon, Otomobil Elektronik kartları vb. cihazların arızalarını bularak en kısa sürede sorunun çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle üretim krizi ve tedarik zincirinin aksaması durumlarında atıl durumda olan değerli elektronik cihazların tekrardan kullanılabilir hale getirilmesinde en önemli etkeni sağlayacaktır.