Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Meslek Liseleri Depremzedeler İçin Seferber Oldu

İzmir'in Menemen ilçesindeki Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin gıda bölümü öğrencileri, pişirdikleri 20 bin ekmeği deprem bölgesine gönderdi. Moda bölümü öğretmenleri de depremzede çocukların üşümemesi için kışlık kıyafet dikiyor.

Menemen'deki Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin gıda ve moda bölümü öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte depremzedelere yardım eli uzatıyor. Okul müdürü Metin Akhisar, yaraları birlikte sarmak için yola çıktıklarını belirterek, deprem bölgesine gönderilmek üzere günlük 10 bin ekmek üretip, çocuklar için kışlık çocuk kıyafeti diktiklerini dile getirdi.

Deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırmak üzere alt- üst polar kıyafetler ürettiklerini belirten Akhisar, ilk etapta 200 takım üretilecek kıyafetlerden kısa sürede 5 bin takıma ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Akhisar, "Yaşanan bu üzücü afet bölgesine uzaktayız ama kayıtsız kalamıyoruz. Bizim de çorbada tuzumuz olsun, bir yardımımız olsun istedik. Öğrencilerimiz arasında yardımlaşma duygusunun da yaşatılmasını sağlamak istiyoruz. Umarız ihtiyaç sahipleri için bizim de bir faydamız olur" diye konuştu. Tatil olmasına rağmen 5 gıda bölümü öğrencisinin okul bünyesindeki fırına gelerek çalışmaya başladığını anlatan Akhisar, "Bakanlığın projesi kapsamında bazı okullara fırın kurulmuştu. Biz de İzmir'de fırını olan iki okuldan biriyiz. Öğrencilerimiz tek seferde 10'ar bin adet olmak üzere 2 seferde toplam 20 bin adet ekmek hazırlayıp, Malatya ve Hatay gibi depremi en fazla hisseden yerlere gönderim yaptılar. Moda tasarım öğretmenlerimiz de toplam 600-700 adet kışlık kıyafet dikti. Elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz" dedi.