Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hem belediyenin mobilya ihtiyaçlarını gideriyor hem de okul harçlıklarını çıkarıyor.

EDİRNE'nin Keşan ilçe Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile yüz yüze atölye eğitimleri başlayan Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hem belediyenin mobilya ihtiyaçlarını gideriyor hem de okul harçlıklarını çıkarıyor.


Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya ve iç mekan tasarımı, metal teknolojileri, makine teknolojileri, bilişim teknolojileri ve elektrik elektronik teknolojileri alanlarında eğitim gören öğrenciler, protokol çerçevesinde Keşan Belediyesi'nin bank, piknik masası ve mobilyalarını üretirken, okulun döner sermayesinden harçlık alıyor. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, üretilen ürünler hakkında okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerden bilgi aldı.


Belediye Başkanı Helvacıoğlu, bir süre önce başlayan yüz yüze atölye eğitimleri ile öğrencilerin koronavirüs tedbirleri kapsamında üretime devam ettiklerini belirterek, "Meslek lisesi öğrencilerimiz Keşan'ı güzelleştirirken para da kazanacaklar. Öğrencilerimiz belediyemizin kent mobilyası üretim ihtiyacını karşılıyor. Hem üretiyor, hem de harçlıklarını çıkarıyor. Uygulamalı eğitim ve istihdam olanağı ile öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz, kalifiye eleman yetişmesine katkı sağlıyoruz. En değerli ve anlamlı yatırım gençlerimize. Bu yatırım, geleceğe yatırımdır" dedi.