Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Teknofest'te Birincilikler Devam Ediyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'de İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışmasında RizeHasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Goshawk Side (Atmaca Tarafı) takımı Türkiye birincisi oldu.

Teknofest'te kategoride 370 takımın katıldığı yarışmada, Türkiye birinciliği elde eden Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu başarısıyla meslek liselerinin öğrencilerine güvendiği zaman neler başarabileceğine güzel bir örnek oluşturdu.

Üç öğrenci; Ergün Anıl Aydın, Ahmet Yiğit Cihan, Rıdvan Can Saruhan ve danışman öğretmen Murat KORKUT'un rehberliğinde oluşan yarışma ekibimize ödülleri, 26 Eylül Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen ödül töreninde verildi.

Tüm ekibi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.