Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Meslek Lisesi Öğrencileri İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Ediyor

Sosyal Sorumluluk ve Mesleki Eğitim Toplum Hizmeti olan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" Kovid-19 tedbirleri kapsamında 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde uygulanmaya devam ediyor. Proje kapsamında harekete geçen Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Elektrik-Elektronik ile Mobilya ve İç Mekân Tasarım alanı öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde elektrik ve mobilya bakım ve onarımlarını yapıyor.

Elektrik ve mobilya bakım ve onarımları öğrenciler yapıyor

Edirne’de "Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki altı okuldan biri olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Elektrik-Elektronik alanı ile Mobilya ve İç Mekân Tasarım alanı öğrencileri öğretmenleri nezaretinde "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde elektrik ve mobilya bakım ve onarımlarını yapıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen proje kapsamında okulda öğrendikleri mesleki bilgi ve tecrübelerini çevrede bulunan ve okulları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde bakım onarım yaparak geliştiriyor.

Söz konusu proje kapsamında hem ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor, hem de öğrencilerin yardımlaşma ve topluma hizmet etme duyguları gelişiyor.