Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Meslek Lisesi Öğrencisi Çekiç Atma Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Oldu

Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler Alanı öğrencisi Sıla AÇIKBAŞ U18 Türkiye Atlamalar Ligi yarışmalarında büyük başarıya imza atarak Çekiç Atma Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu.

Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim alanındaki başarılarını spor alanında elde ettiği şampiyonluklarla devam ettiriyor.

Mesleki ve teknik alanda sektörle yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye

şampiyonluklarıyla başarılarına yenilerini ekliyor.

Mersin’de düzenlenen Türkiye Atlamalar Ligi U18 yarışmalarında Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla ilişkiler alanı öğrencisi Sıla Açıkbaş, Çekiç atma Türkiye Şampiyonu oldu.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birçok alanda olduğu gibi spor alanındaki başarılarının sevincini yaşayan Okul Müdürü Mediha Karasu, şunları söyledi: “Bireysel sporcularımızın başarılarının yanı sıra okul atletizm takımızda bizim gururumuz. Türkiye şampiyonluğuna kesin gözü ile bakılan takımımız Haziran ayında Trabzon’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Fenerbahçe atletizm takımı üyesi öğrencilerimiz Gülşah Cebeci ve Eslem Tüm’ün de yarışacağı Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda hedefimiz dünya şampiyonu olmak.”