Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Meslek Lisesi Önemli Bir Başarıya İmza Attı

Türkiye geneli Liseler arası IMSEF MATH & COMPUTER yarışmasında, Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi projesi kabul edilerek dereceye giren tek Meslek Lisesi olmayı başarmıştır. Amasya Macit Zeren Fen Lisesi 2 proje ile finallere kalmaya hak kazanmıştır. Macit Zeren Fen Lisemiz enerji, mühendislik ve müzik alanlarında Amasya’mızı finallerde temsil edecektir.

Proje danışmanı Serkan Kaya ve öğrencimiz Fatih Rüştü Aksoy “Flower of Life” adlı projeyle yarışmaya katılarak Finale katılma hakkını kazanmıştır. 

Yarışmanın amacı bilim dilinin genç yaşta öğretilerek dünya çapında aynı yaş grubunu bir araya getirmek, bilimsel ve kültürel paylaşımlar yapmak, küçük yaşta farklı sanat dallarına yeteneği olan çocukları keşfetmek ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayarak “geleceğin bilim insanlarını” ve “geleceğin sanatçılarını” yetiştirmek olarak belirlenmiştir.

Yarışma Finalinin sonucunda dünya genelinde 40’a yakın organizasyonda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacağını arzu ettiğimiz; Fen Liseleri, Bilim Sanat Merkezleri ve özel okullar gibi projeye dayalı eğitim veren okullar arasında örnek projesiyle finallere katılmayı başaran tek meslek lisesi olma özelliği taşıyan Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerini, öğretmenlerini ve idari kadrosunu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.