Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Yurtdışına Maske İhracatı

Konya Karatay Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, salgın döneminde başladığı çalışmalarına süratle devam ediyor. Ülkemizde ilk Covid-19 vakasının görülmeye başladığı dönemde maske makinesi çalışmalarına başlayan okulumuz, Nisan ayı içerisinde ilk maske üretim makinesini yaparak maske üretmeye başlamıştı.

Makine üretimini geliştirerek devam eden okulumuz bugünlerde 3 katlı, telli, ultrasonik maske makinası üreterek ülkemizin farklı illerine satışını devam ettirmektedir.

Maske üretimine devam eden okulumuz aylık 1 milyonun üzerinde üretim kapasitesine ulaştı. Ağustos ayı içerisinde üretmiş olduğu makine ve maskeleri CE, ISO9001 gibi uluslararası kalite belgelendirmelerini tamamlayan okulumuz ilk maske ihracatını Fransa'ya gerçekleştirdi.

Bölgesindeki kamu ve özel sektörün maske ihtiyacını tek başına karşılamayı hedefleyen okulumuz, Konya Büyükşehir belediyesine aylık 600 bin, KOSKİ’ye aylık 250 bin, Konya İl MEM’e aylık 100 bin sayılarında düzenli olarak maske vermektedir.

Ayrıca okulumuzun üretmiş olduğu maskeler Almanya, İsviçre, Bulgaristan ve Tanzana’ya ulaşmış olup, bu ülkeler ile ihracat görüşmeleri devam etmektedir.