Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Ramazan ayı boyunca sağlık çalışanları için sahur yemeği hazırlayacak.

Meslek lisesi öğretmenleri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin devam ettiği Ramazan ayında sağlık çalışanlarına sahur yemeği hazırlıyor. Kovid-19'la mücadelede ön safhalarda yer alan sağlık çalışanları için harekete geçen Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, hazırladıkları sahur yemeklerini, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Hastanesi'nin Çekmeköy ve Sancaktepe kampüslerinde görev yapan 350 sağlık çalışanına ulaştırıyor.

Sahur destekleri ile ilgili konuşan Okul Müdür Yardımcısı Sultan Öykü Öztürk, "Okul yönetimi olarak Ramazan ayında sağlık personeline katkıda bulunmak istedik. Bunun için de öğretmen arkadaşlarla bir toplantı yaparak, sağlık çalışanlarına sahurda yemek hazırlamaya karar verdik. Sağlıkçılarımız için sahur vaktinde yiyecek-içecek bölümü öğretmenlerimizle bir menü hazırladık. Menüyü hazırlarken gıda mühendisi Necmiye Koç da bize yardımcı oldu. Menümüze sandviç ve kek koyarak sağlıkçılarımıza ulaştıracağız" diye konuştu.