Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Siirt'te Meslek Lisesi Öğrencileri Hem Öğreniyor Hem de Üretiyorlar

Abdulhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ürettikleri günlük 10.000 ekmekten sonra şimdi de okulun uygulama mutfağında, taşıma kapsamında bulunan 2.000 öğrencinin öğle yemeğini üretiyor.

Siirt il merkezinde bulunan Abdulhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bünyesinde açılan Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde ürettikleri günlük 10.000 ekmekten sonra şimdi de okulun uygulama mutfağında, taşıma kapsamında bulunan 2.000 öğrencinin öğle yemeğini üretiyor.

Okulun yiyecek-içecek öğretmenleri gözetiminde üretilen yemekler, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsis ettiği araçlarla taşıma öğrencilerinin okudukları taşıma merkezi okullara kadar götürülüp teslim ediliyor.

Son derece hijyenik bir ortamda üretilen yemekler, her gün farklı bir menüyle, meyve ve içecekle birlikte her öğrenciye özel poşetli bir şekilde hazırlanıyor.

Abdulhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, taşıma öğrencilerinden sonra pansiyonların da yemek hizmetini üstlenmek için projelerine devam ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Siirt İl Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip; "Bakanlığımız tarafından mesleki eğitimde gerçekleştirilen dönüşümle eğitim, üretim, istihdam döngüsü güçleniyor. Bu kapsamda attığımız adımlarla meslek liselerimizde yapılan üretim kapasitesinde büyük artış yaşanıyor. Meslek liselerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz; hem öğreniyor hem de üretiyorlar" dedi.