Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Teknofest'te İHA Kategorisinde Birincilik

TEKNOFEST (havacılık, uzay ve teknoloji festivali) kapsamında ilk defa düzenlenen TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında 3 öğrenci 1 danışman öğretmenle katıldığı Döner Kanat kategorisinde Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu lisemiz tarafından yapılan İHA, 2 görevden oluşan 4 turun tamamında en iyi süreyi yaparak 92.49 puanla birinci oldu.

Toplamda 291 takımın başvuru yaptığı yarışmada, 125 takımın başvurusu TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü. Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin başvurusu bu aşamada 95 puan alarak tasarım aşamasından yüksek bir puanla geçerek, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenen yarışlarda teknik şartları yerine getiren 79 takımla beraber TEKNOFESTe katılmaya hak kazandı. Okulumuzun projesi bu kapsamda düzenlenen yarışmaların sonunda büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olmayı başarmıştır.

Ayrıca okul, bu başarısının yanında TUSAŞ Özel Ödülüne de layık görüşmüştür.

Okulumuzun ödülü 27 Eylül Pazar günü Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek törende Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilecektir.  

Tüm ekibi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.