Atatürk
    BAŞARI HİKAYELERİ
Ülkemizin ilk siber güvenlik lisesi Teknopark İstanbul MTAL de Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde yerini aldı.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi; üye firmaları ile birlikte yerli Siber Güvenlik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak, Siber Güvenlik farkındalığını ve iş birliklerini artırmak, kamu, özel sektör ve akademiyi bir araya getirmek ve 2020 yılını Siber Güvenlik temasıyla dolu dolu bitirmek için 21-25 Aralık’ta “SİBER GÜVENLİK HAFTASI”nda bir araya geliyor!


T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde düzenlenen SİBER GÜVENLİK HAFTASI’nın Açılış Töreni, 21 Aralık 2020 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, sınırlı katılım ile gerçekleştirildi.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR ile Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ’un da katılım gösterdiği açılış programında Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2020-2021 eğitim öğretim yılında açıldığı ve Türkiye’de siber güvenlik alanında bir ilk olduğu Siber Güvenlik Kümelenmesi Gurup Başkanı Mustafa ÖZÇELİK tarafından dile getirildi.


Öğrencilerimizin okul hakkındaki görüşlerinin yer aldığı video izlendi. Öğrencilerimiz, 1 hafta sürecek olan online etkinliklere katılım göstererek eğitimlerden faydalanacaktır. Online olarak yapılacak Siber Güvenlik Bayrağı Yakala (Capture The Flag) CTF yarışmasına takımlar halinde ve bireysel olarak öğrencilerimiz katılım sağlayacaktır.