Atatürk
    Haberler
15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA GÖRKEMLİ FİNAL

Anasayfa

Haberler

15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA GÖRKEMLİ FİNAL

    12 Eylül 2023 11:41 1715. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA GÖRKEMLİ FİNAL

6-9 Eylül tarihlerinde düzenlenen 15.Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın finali görkemli bir tören ile gerçekleştirildi.

Bursa Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirilen ödül törenine Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali MERSİN, Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay YILMAZ, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU katılım sağladı.

Kapanış konuşmasında Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ : ''Gençlerin umut beslediği, projelendirdiği, vakit harcadığı ve uykusuz kaldığı projelerin çok kıymetli olduğunu vurgulayarak bu yarışmanın bir marka olduğunu ifade etti. Burada Türkiye Yüzyılının mimarlarını görüyoruz.'' dedi. Kapanışa katılan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz geleceği gençlerin inşa edeceğini belirterek, "Bilim ve teknoloji, kültür ve sanatla ve tabii ki de sporla diyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum." ifadesini kullandı. Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU gençlerin heyecanına şahit olmanın mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Yarışma süresince birçok önemli deneyim kazandıklarını belirten öğrenciler, "Güzel bir yarışma süreci geçirdik. Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen Millî Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz" dedi.

Teknoloji tutkunlarını bir araya getiren Avrupa'nın en büyük teknoloji yarışmasının kazananları gerçekleştirilen final töreniyle ödüllerine kavuştu.

15.Uluslararası MEB Robot Yarışması Derece Listesi için TIKLAYINIZ.