Atatürk
    Haberler
Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile SunExpress Arasında Eğitim ve İş birliği Protokolü İmzalandı

SunExpress ile Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında eğitim protokolü imzalandı. Protokol ile Türk havacılık sektörü için yetkin iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Türk Havayolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress ve Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında bilgi ve birikim aktarımı ve Türk havacılık sektörü için yetkin iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlanması amacıyla eğitim protokolü imzalandı.

Protokolle Türk havacılık sektörüne değer katmayı hedefleyen gençlere 30 yılı aşkın havacılık tecrübesini aktarmayı hedefleyen SunExpress, Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile uzun yıllardır devam eden iş birliğini bir protokol ile sürdürülebilir eğitim programına dönüştürdü. Bu kapsamda SunExpress, Teknik Departman bünyesi altında kurmayı hedeflediği Bakım Eğitim Organizasyonu’nun zorunlu olan bazı pratik eğitimlerini, Meslek Okulu’nun atölye ve tesislerini kullanarak gerçekleştirecek.

SunExpress eğitmenleri tarafından teknisyen adayı olan personele verilecek eğitimlere, okul öğrencileriyle beraber atölye ve branş öğretmenlerinin de katılması, sektör ve okul iş birliği için önemli bir adım olacak.