Atatürk
    Haberler
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Bekliyor


Ortaöğretime Geçiş Tercih, Başvuru ve Yerleştirme süreci 12 Temmuz saat 17.00’a kadar devam ediyor. 12 Temmuz'a kadar liseye başlayacak öğrencilerin tercih edebileceği ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerine staj imkanı da sunacak. 

ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ASELSAN arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü'nün imzalandığını, bu protokol kapsamında savunma sanayisinde nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kurulduğunu söyledi.

Karataş, "Şu anda tercih dönemini yaşıyoruz. 12 Temmuz'a kadar tercihler devam edecek. Biz öğrencilerimize ve velilerimize sadece bir okul değil, aslında Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için bir adım atmaları konusunda fırsat veriyoruz, kendilerini meslek lisemizi tercih etmeye bekliyoruz. Türkiye'nin güveni, umudu ve ilham kaynağı olan ASELSAN'a bütün öğrencilerimizi bekliyoruz." dedi.

Karataş, savunma sanayisinde nitelikli elemanın önemine işaret ederek; "Biz teknik eleman ihtiyacımızı meslek liselerinden ve meslek yüksek okullarından karşılıyoruz. Buradan gelen kişilerin bizim kültürümüzü kazanması büyük önem taşıyor." diye konuştu.

Eylül’de eğitim öğretim hayatına başlayacak olan okulun, “Savunma Elektronik Sistemler” ve “Savunma Mekanik Sistemler” olmak üzere iki alanda faaliyet göstereceğini ifade eden Karataş, bir yıl İngilizce olmak üzere 5 yıllık eğitim programı sunduklarını bildirdi.