2023 Vizyonu
Atatürk
    Haberler
EBA Stüdyosuna Şehit Mesut Demir’in Adı Verildi

Uzaktan eğitim döneminde EBA ders videolarının çekimini yapan ve hazırladıkları ders içeriklerini Tüm ülkede yüz yüze eğitimden mahrum kalmış gençlere hem TRT ekranlarından hem de EBA Bilişim ağı üzerinden ulaştıran Manisa Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni ve modern stüdyosuna kavuştu. 6 Nisan 2020 tarihinde TRT ekranlarında yayınlanan ilk meslek dersi videosunu o günlerde kendi imkanlarıyla hazırlayan okul, artık Bakanlık tarafından Radyo Televizyon Alanının da açılması ve bu alanda eğitim görecek öğrencilerin de kullanacağı modern araç ve gereçlerle donatılmış bu stüdyoda eğitim öğretim verecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından finanse edilerek tamamlanan stüdyonun açılışı Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Meteryalleri Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL’ın katılımı ile yapıldı.

Son dönemde şehit haberleri alarak hüzne boğulduğumuz bugünlerde, açılışı yapılan stüdyoya Manisa Valilik Makamı’nın onayı ile, 2016 yılında terörle mücadele esnasında şehit olan, Ayşe / Bekir DEMİR ailesinin tek evlatları Şehit Mesut DEMİR’in adının verilmesi açılışı daha da anlamlı hale getirdi. Okul bünyesinde şehidimize ait birde şehitlik oluşturuldu. Şehidin isminin eğitim kurumunda, özellikle böyle bir salgın döneminde anlamlı çalışmalara imza atmış bir kurumda yaşatılacak olması herkesi olduğu gibi şehit ailesini de fazlasıyla mutlu etti. Stüdyonun ve şehitliğin açılışına davet edilerek katılan şehit ailesine plaket ve çiçek takdimi de protokol tarafından yapıldı. Duygusal anların yaşandığı açılış, protokolün stüdyo gezisi ve bugüne dek uzaktan eğitim sürecine Manisa’da görev yapan öğretmenlerin sundukları katkı konulu sinevizyon gösterimi ile devam etti. Ardından Bakanlık Daire Başkanı, Mehmet Salih CANBAL EBA ders videoları çekiminde görev alan tüm öğretmen ve idarecilerin katılımı ile kısa bir toplantı yaptı. “…Toplantıda, bugüne kadar özverili çalışmaları ile salgın döneminde fedakar bir şekilde hizmet veren tüm meslektaşlarıma ve özellikle sadece kendi okulu ve öğrencileri için değil, eğitimden mahrum milyonlarca gence öğretmen olan, yüreği eğitim aşkıyla öğrencileri için atan EBA ders içeriklerinde görev alan meslektaşlarımıza tüm Milletimiz adına yürekten teşekkür ediyorum dedi…”

Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı ve beraberindeki protokol üyeleri Okul önünde hatıra fotoğrafı çektirerek program sona erdi.