Atatürk
    Haberler
Meslek lisesi öğrencileri 19. İstanbul Gastrofest Gastronomi Festivali'nden ödüllerle döndü.

23 – 25 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen "Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri"nde Meslek Lisesi Mutfak Bölümü öğrencileri kıtalar arası unvanlar alarak madalyalar kazandı. Tuzla Belediyesinin ev sahipliğinde Tuzla'daki marinada gerçekleştirilen 19'uncu Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'nde, 22 ülkeden 1056 katılımcı yarıştı. Üç gün süren etkinlikte, 92 kişilik jüri 78 kategoride değerlendirme yaptı. Etkinlik alanında her 30 dakikada bir deniz mahsullerinden tatlı çeşitlerine kadar birbirinden farklı kategorilerde yarışan yarışmacılar için 21 mutfak kuruldu.

Türkiye Aşçılık Milli Takımı üyelerinden oluşan jüri, değerlendirme masalarında puanlama yaparken, ziyaretçiler için de tadım masaları hazırlandı. İstanbul Tuzla'da düzenlenen 19. Gastrofest Gastronomi Festivali'nde ferdi yarışmalarda büyük başarı elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

İstanbul’da gerçekleştirilen Gastronomi yarışmasında; bazı şehirlerimizi temsil eden okullarımız tarafından elde edilen madalyalar;

✅ 1- Liseler arası Tatlı yarışmasında Kapadokya MTAL 11. Sınıf öğrencimiz Zehra Sönmez aktın madalya

✅ 2-Nene Hatun MTAL öğrencimiz Şeyma karasoy Liseler balık yarışmasında altın madalya,

✅ 3- Ürgüp Kılıçarslan MTAL öğrencimiz Hüseyin Duran ile Kapadokya MTAL öğrenciniz Kerem Kuzey Liseler Düzeyi Genç Aşçılar Ana Yemek Dalında 2 Altın madalya, olmak üzere toplamda 4 Altın madalya ve kupa alındı.