2023 Vizyonu
Atatürk
    Haberler
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜRETEN OKULLAR PROJESİ

İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında Döner Sermaye İşletmesi tarafından öğretmen ve öğrenci çalışmaları ile üretilen ahşap oyuncaklar için “İNOYA” marka adı ile Türk Patent ve Marka Kurumu’na Marka Tescil başvurusu yaptı.

10 yıl süre ile Türk Patent ve Marka Kurumu’nca 20/09/2019 tarihinde marka tescil edildi.

İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’nce ahşap oyuncak üretimi konusunda pilot okul olarak belirlendi.

Döner Sermaye İşletmesi bünyesinde üretimi yapılan 34 adet ahşap oyuncak için Türk Patent ve Marka Kurumu’na Tasarım Tescil başvurusu yapıldı. Başvurusu yapılan ahşap oyuncaklardan 25 adeti Türk Patent ve Marka Kurumu 09/09/2019 tarih ve 324 sayılı Resmi Tasarımlar Bülteni’nde yayınladı.

Okulun imkanları ile ahşap ok şaftı üretimi için Ahşaptan Mamül Ok Gövdesi İmalat Makinası tasarım ve üretimi yapılırken aynı zamanda Türk Patent ve Marka Kurumu’na Patent başvurusunu yaptı.

İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında üretimini gerçekleştirdiği Demonte Ahşap Kartvizit Kutusu için de Türk Patent ve Marka Kurumu’na Faydalı Model başvurusunu yaptı.

Okul, Kimya Teknolojisi Alanında Döner Sermaye İşletmesi tarafından üretimi yapılacak sıvı el sabunu, sıvı bulaşık deterjanı, genel amaçlı yüzey temizleyici ve cam temizleyici için marka ve patent çalışmaları yapmaktadır.