2023 Vizyonu
Atatürk
    Haberler
Okula Gidemeyen Engelli Öğrenciye Liseliler Rampa Yaptı

Bursa'da 1 aydır okula gidemeyen 12 yaşındaki Abdullah için, lise öğrencileri kollarını sıvadı.

Bursa'da, evin önünde ve okul girişinde servisten inmesi için engelli rampası olmaması yüzünden okula gidemeyen, ortaokul öğrencisi Abdullah Altun (12), 1 ay sonra okuluna kavuştu.

ÖĞRENCİLER TARAFINDAN ENGELLİ RAMPASI YAPILDI

Durumu öğrenen Keles Çok Programlı Anadolu Lisesi Metal Alanı Teknolojisi Bölümü öğrencileri atölyede çalışmaya başlayarak, Abdullah okula gidebilsin diye hem evine, hem de okulun girişine demirden iki tane engelli rampası yaptı.

Engelli öğrenci, liselilerin yaptığı rampayı kullanarak servis aracından rahatça inip okula girebiliyor. Öğrenciler, bir ay sonra engelli arkadaşlarını alkışlarla karşıladı.

''EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM''

Uzun bir aradan sonra okuluna gittiği için çok mutlu olduğunu belirten Abdullah Altun, "Evimin ve okulunun önünde engelli rampası olmadığı için okula gidemiyordum. Bunu öğrenen yandaki okulda okuyan liseliler bana iki tane engelli rampası yapmışlar. Bu rampaları kullanarak servise rahatça binebiliyorum. 1 ay sonra okuluma gittim, çok mutluyum, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Büyüyünce resim öğretmeni olmak istiyorum." dedi.