2023 Vizyonu
Atatürk
    Haberler
Okurken gelir elde ediyorlar

Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümü öğrencileri, öğretmenleri nezaretinde sıra, masa, dolap ile mobilya üretiyor. 8 ayda yaklaşık 1 milyon 100 bin lira ciro elde eden okul, üretime katılan öğrencilere aylık 600 lira ödeme yapıyor .

Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri 8 ayda yaklaşık 1 milyon 100 bin liralık mobilya üretti. Lisenin Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümü öğretmen ve öğrencileri, ildeki okulların yanı sıra bölge illerde anlaştıkları kurumlara sıra, masa ve dolap ile vatandaşlar için mobilya üretiyor.

Okul, bu satışlar sayesinde 8 ayda yaklaşık 1 milyon 100 bin lira ciroya ulaştı. Bu sayede öğrencilere aylık 600 lira ödeyen lise, öğretmenlerin gözetiminde yapılan üretimle öğrencilerini mesleğe hazırlıyor.

Mobilya ve iç mekan tasarımı alanında büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Yavuz Yeşilkaya, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliği neticesinde ildeki tüm okulların sıra, masa, dolap ve sehpa ihtiyacını karşılıyoruz. Öğrencilerimiz pratik yaparken gelir de elde ediyor. Kamu kuruluşlarının yanı sıra özel sektörle de iş birliği yapıyoruz. Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya'daki kamu kuruluşlarının mobilya ihtiyacı okulumuz tarafından karşılanıyor. Amacımız öğrencilerimizi iyi yetiştirmek." dedi.

Öğrencilerimiz rahat iş buluyor

Mobilya ve İç Mekan Alanı Tasarım Bölüm Öğretmeni Ünal Güler de özel tasarım ürünleri de ürettiklerini dile getirerek "Tasarladığımız ürünü çiziyoruz, ardından çizdiklerimizi yapıyoruz. Mezun öğrencilerimiz piyasada çok rahat iş buluyor." ifadesini kullandı.