Atatürk
    Haberler
Tekirdağ'da Meslek Lisesi Öğrencileri Depremzedelerin Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli depremin ilk anından bu yana bölgeye yardım gönderen Tekirdağ’da meslek ve teknik lisesi öğrencileri, depremzedeler için battaniye ve kışlık kıyafet ile ekmek üretirken, okullar adeta birer fabrikaya dönüştü.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 18 gün geçti. Asrın fekaletinin ardından 43 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından geriye buruk hikayeler kaldı. Tek yürek olan vatandaşlar birbirlerinin yarasını sarmak için çabalıyor. Öğrencilerden depremzedelere yardım
Tekirdağ’dan gönderilen yardımların yanı sıra bazı liselilerde depremzedeler için kışlık kıyafet, battaniye dikilirken bazı liselerde ise depremzedeler için ekmek üretiliyor. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde battaniye ve kışlık kıyafet üretilerek afet bölgesine gönderiliyor. Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde de ekmek fırını kurulurken, üretim faaliyetine başlayan ekmek fırınında üretilen ilk 5 bin ekmek deprem bölgesine gönderildi.