Atatürk
    Haberler
Yalova’nın Park ve Bahçelerini Meslek Liseliler Süsleyecek

Yalova Belediyesi ile Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Yalova Valisi Muammer Erol himayesinde Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından mevsimlik çiçek üretimine ilişkin protokol imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında Yalova Belediyesi, park ve bahçelere ekilecek çiçeklerin bir bölümünü Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden karşılayacak. Yalova Belediyesi, ilk etapta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 70 bin adet kadife çiçeği alımı yapacak.

Gençlerin mesleki eğitimine katkı

Protokole imza atan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, atılan bu adımın gençlerin eğitimine verilen bir destek olduğunu belirtti. Tutuk, “TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin tarım alanında eğitim gören öğrencilerimizin yetiştireceği 70 bin kadife çiçeği, park ve bahçelerimizi süsleyecek. Hem biz çiçek ihtiyacımızı karşılamış olacağız hem de okulumuz bu sayede öğrencilerine daha fazla işbaşı eğitimi vermiş olacak. Çiçeklerimiz Yalova’mızın park ve bahçelerini süslerken bu alanda eğitim gören öğrencilerimiz de işbaşı eğitimlerini yapmış olacaklar. İhtiyacımız olan ürünleri okulumuzdan almış olacağız. Belediyemizin bütçesini en verimli şekilde kullanıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliklerimiz artarak devam edecek” dedi.

Yalova Belediyesi’ne teşekkür

Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, “Yalova’da meslek liselerimizde eğitim, istihdam ve üretim iç içe. Geçtiğimiz yıldan bu yıla baktığımız zaman cirolarda ciddi bir artış var. 4 buçuk milyon olan ciro bu yıl 12 milyon TL’yi geçen bir ciroya ulaştı. İlimizde meslek liselerimizde daha fazla üretim yapabilmek için zaman zaman böyle sözleşmeler yapıyoruz. Yalova Belediyesi’ne destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz”